Open Source
Profesionální řešení bez licenčních nákladů

 

Jsou licencované aplikace na Váš vkus příliš komplikované, neohrabané a drahé?

Nepoložili jste si ve Vaší společnosti také již někdy otázku, proč je proprietární software s jeho licencemi tak drahý? Proč musíte při řešení Vašich problémů vydat spoustu peněz i za funkce, které vůbec nepotřebujete?
Pro mnoho případů užití jsou již dnes k dispozici výkonné a profesionální aplikace licencované volně na bázi Open Source.

Nasadit je – v případě potřeby individuálně modifikované přesně pro Vaše potřeby – to může být odpověď i na Vaše otázky! 

Obyčejně bývá obtížné identifikovat v moři Open Source to správné a nejlépe padnoucí řešení pro Vaše potřeby. Právě tehdy, když ve vlastní společnosti chybí know-how a schopnost orientace, dochází ve většině případů nakonec přece jen k volbě "jistoty" drahého licencovaného standardního softwaru. Jeho následné úpravy a implementace Vašich osobních procesů pak mnohdy zatěžují Váš rozpočet až do extrému a mohou hravě překonat náklady na pořízení již i tak drahých licencí.

Chceme Vám ukázat, jak můžete vyzrálé Open Source produkty nasadit i ve Vaší firmě a flexibilně je použít pro Vaše potřeby.

 
 

Naším úkolem je Váš úspěch


Pro využití výhod Open Source produktů pro Vaše potřeby Vám nabízíme:

  • analýzu Vašich potřeb
  • poradenství při výběru padnoucích řešení na bázi Open Source
  • zhodnocení, benchmarking a porovnání řešení na bázi
    Open Source oproti řešením proprietárním
  • podporu při volbě implementačních partnerů
  • implementaci, úpravy a uvedení zvolených Open Source produktů do provozu
  • servis a údržbu zvolených Open Source řešení

 

 
 

Open Source je i naše vlastní cesta

Věříme na sílu Open Source jak v případě řešení problémů našich zákazníků, tak v případě našich vlastních potřeb. Snažíme se proto vždy při řešení nového problému v naší praxi nejprve hledat řešení v Open Source oblasti a využít ho i přímo v naší firmě.

Máme proto již dlouhodobé zkušenosti s mnoha Open Source technologiemi, které tak můžeme nabízet na profesionální úrovni.

A nejen to – jsme aktivními účastníky řady Open Source komunit u produktů, které využíváme a nabízíme našim zákazníkům. Můžeme tedy snáze ovlivnit dlouhodobější směr vývoje produktů, které nabízíme, a je-li třeba vyvinout nějakou část nebo odstranit problém, můžeme tento proces iniciovat, popř. sami příslušné práce provést.

Rádi využíváme řešení Open Source a čerpáme z něj pro potřeby našich zákazníků i pro naše vlastní. Rádi však také vracíme Open Source produktům alespoň malou část toho, co si od nich bereme – ať již ve formě návrhu nových funkčností, reportingu chyb nebo vývoje nových částí Open Source produktů. Věříme, že pro nás i naše zákazníky je nejvýhodnější, pokud se každá speciálně vyvinutá část pro konkrétní případ užití poskytne – jakkoliv to mnohdy není právní nutností – zpět komunitě a začlení do hlavní větve vývoje Open Source produktu. Pak je možno plně profitovat z jejího dalšího vývoje a vylepšování ze strany ostatních členů komunity.