Co se děje...
Co nového ve firmě, ve světě, ...

 

Září 2013 | Společnost Baader Computer aktivně realizuje projekt financovaný z OP LZZ na vzdělávání svých zaměstnanců

Šestý měsíc probíhá ve společnosti vzdělávací projekt, který je financován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Již se nám v rámci projektu podařilo podpořit 12 zaměstnanců na pobočkách v Českých Budějovicích a v Šumperku, kteří se účastnili jazykových a IT školení. Za první půlrok realizace projektu proběhlo:

  • Interní IT školení v oblasti Spring MVC, ExtJ framework a RIA in practice
  • Otevřené IT kurzy v oblasti Microsoft SQL Server Analysis Services, Microsoft Business Intelligence a Postupy návrhu IS pomocí UML a OOP
  • Odborná výuka AJ

 

Podařilo se pořídit také první odborné publikace, které jsou k dispozici všem zaměstnancům společnosti.

V následujících 6 měsících připravujeme pro zaměstnance společnosti další vzdělávací program, který bude zaměřen opět na odbornou oblast IT, jazyků a bude rozšířen o školení v oblasti soft skills.

 
 
 

Červen 2013 | Týmové dny 2013

Jako každý rok, i letos se kolegové ze všech poboček společností BC a KDS sjeli, aby si společně užili jeden letní víkend. Tentokrát jsme při plánování Týmových dnů zvolili odlehlou lokalitu v okolí Nové Bystřice na Jindřichohradecku, která zaručila, že si účastníci, díky nedostupnosti mobilního signálu, skutečně odpočinuli od všeho pracovního shonu a užili si přírodních krás příhodně pojmenované oblasti České Kanady.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
 
 
 

Květen 2013 | Škoda IIHF microsite pro kiosky

Společnost Baader Computer, jakožto tradiční partner, i letos připravila obsahovou náplň pro propagační dotykové kiosky společnosti Škoda, umístěné v místě konání Mistrovství světa v ledním hokeji.

Letos šlo o speciální microsite, jejíž součástí byl přehled modelů společnosti Škoda a jednoduchá hra, ve které mohli návštěvníci Mistrovství světa soutěžit o vstupenky na vybrané zápasy. Hra byla variací na pexeso s kartičkami, na kterých se přehrávají propagační videa k jednotlivým modelům Škoda.

Microsite byla, s ohledem na využitý hardware a software pro správu kiosku, optimalizována pro prohlížeč Internet Explorer 10 s využitím mnoha technologických novinek v tomto moderním internetovém prohlížeči, jako je vylepšená podpora techologií HTML5 a CSS3.

 
 
 

Duben 2013 | Společnost Baader Computer získala další dotaci na vzdělávání svých zaměstnanců

Společnost získala ve své historii již druhý grantový projekt na vzdělávání a rozvoj svých zaměstnanců. Projekt svými aktivitami plynule navazuje na předchozí vzdělávání a je zaměřen na udržení a rozšíření odborné kvalifikace zaměstnanců s cílem udržet systém firemního vzdělávání na pobočkách v Českých Budějovicích a Šumperku.

Aktivity projektu jsou zaměřeny na oblast IT technologií v návaznosti na neustálý pokrok a rozvoj oblasti ICT a to jak v českém jazyce, tak i ve světových jazycích. Zároveň budou díky projektu ve společnosti posíleny role interních lektorů.

Prostředky společnost získala z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.